DİKENLİ TEL
DİKENLİ TEL

Dikenli Tel Hakkında Bilgiler

Galvanizli Dikenli Tel
Dikenli teller günümüzde oldukça fazla kullanılan araçlardır. Çitlerde kullanılan tellere her yerde rastlamak mümkün oldukça fazla bir kullanım alanına sahip olan teller güvenlik anlamında insanlara oldukça yardımcı olur. Telleri kullanarak bazen evlerinizi bazen bahçelerinizi koruyabilirsiniz. Sokak hayvanları, kemirgenleri ve yabancıları evinize yaklaşmaktan koruyarak güvenliğinizi sağlayabilirsiniz Tellerin birçok çeşidi mevcut bunların arasına dikenli teller, jiletli teller, örgü telleri vs. birçok çeşit girebilir. Dikenli teller genel olarak güvenlik amacıyla kullanılan tellerdir. Öyle ki bazen ülke sınırlarında dahi bu tellere rastlayabilirsiniz. Yapısal açıdan bu teller düzenli veya karışık olarak bölgeye serilebilir. Bununla beraber direkler ile dik bir şekilde de sabitlenebilirler. Güvenlik amacı ile caydırıcı özellikte olan bu tellerin kesilmesi ya da deformeye uğraması çok uzun yıllarda gerçekleşir. Dikenli tellerin dayanıklı malzemeler ile üretilmesi ile kesilmesi imkansız hale gelmektedir. Bu telin yapımında bakır ve demir kullanılmaktadır. Bazen çelik olarak da üretilebilirler. Bu tamamen kullanıcının isteği üzerine şekillenmektedir. Dikenli teller güvenlik açısından diğer tellerden daha üstündür. Direkler ile kullanılması ile Dikenli teller aşılması nerede imkansız olan setler olabilirler. Dikenli Tel Çitleri en güvenilir çit tipleridir. Eğer beton direkler üzerine kurulan direkler de işin içerisine girerse tamamen bir duvar niteliği taşırlar. Bu çitler çok güçlü kalkan olabilirler. Dikenli tellerin üstünden aşmak neredeyse imkansızdır. Eğer toprağın kazılması ile bir çıkış aranırsa da betonlar ile güçlendirilebilir.


Güvenlik İçin Galvanizli Dikenli Teller
Güvenlik amacıyla kullanılan bu tellere her yerde rastlamanız mümkündür. Özellikle askeriye ve polisiye alanlarının güvenlik altına alınabilmesi için bu tip teller kullanılır. İçeriye sızma bu şekilde imkansızlaştırılır. Kısaca Dikenli teller güvenlik ve koruma amacıyla kullanılan tel tipleridir. Bu tipler ile beraber jiletli teller de kullanılabilir. Kullanıcıların isteği doğrultusunda bu tipler kullanılabilir ve daha da güçlendirilebilir. Ayrıca kullanılan bu Dikenli teller herhangi bir paslanmaya da uğramazlar. Yapım sürecinde kullanılan paslanmaz çelik ile paslanmaz ve uzun ömürlüdürler. Bu tür tellerin paslanmaz çelikten yapılması oldukça önemlidir. Paslanma sebebi ile Dikenli teller zamanla eskiyebilir ve deforme olabilirler. Bunun sebebi olarak da tel kırılabilir ve eski özelliğini kaybeder. Eğer sizler de böyle bir ürün satın almak istemiyorsanız ve uzun yıllar kullanmak istiyorsanız doğru ve güvenilir firmalardan alışveriş yapmalısınız.

Uzun Ömürlü ve Güçlü Kalın Dikenli Tel Fiyatları
Uzun ömürlü olması ile Dikenli teller oldukça fazla tercih edilen ürünlerdir. Tabi doğru firmalardan alınırsa. Eğer aldığınız ürünlerin uzun ömürlü olmasını istiyorsanız doğru ve güvenilir firmalardan alış veriş yapmalısınız. Dikenli teller çitin uzunluğuna göre değişiklik gösterebilir. İsterseniz çitinizin yüksekliğini fazla tutarak güvenliğinizi de artırmış olursunuz. Bu tipteki tellerin kullanımı genelde sarmal yapıdadır. Sarmal yapısı olan Dikenli teller özel olarak üretilirler ve isteğe göre jiletli de üretilebilirler. Bu tamamen kullanıcıya kalmış bir durumdur. Özellikle bahçe ve tarlalarını korumak isteyen çiftçiler de bu tip telleri kullanırlar. Yırtıcı ve zararlı hayvanları bahçelerinden uzak tutarak ekinlerinin zarar görmesini engellerler. Uzun ömürlü olabilmesi için bakır ve demir karışımı ile üretilen teller özel makinelerde sarmal şekilde birbirlerine sarılarak üretilirler. Bu üretim tekniği ile dikenli teller gayet dayanıklı ve kesilmesi imkansız hale getirilmişlerdir. Tellerin bu tür makineler ile üretilmesi tamamen güçlenmesini sağlamıştır. Dikenli teller sektörde birçok firma tarafından üretilen bir malzemedir. Genelde 3 ya da 4 telin birbirlerine güçlü bir şekilde sarılarak ve aralarında dikenli düğümler oluşturularak yapılması telin tamamen güçlenmesini sağlar.

Dikenli Tel Özellikleri
Gövde Çapı
1,50 mm - 1,70 mm - 1,80 mm - 2,00 mm
Diken Çapı
1,40 mm - 1,50 mm - 1,80 mm - 2,00 mm
Dikenler Arası Mesafe
100 mm
Top Ağırlığı
10 kg - 13 kg - 17 kg - 20 kg
Top Uzunluğu
250 mt
Ürün Resimleri
DİKENLİ TEL DİKENLİ TEL DİKENLİ TEL DİKENLİ TEL DİKENLİ TEL DİKENLİ TEL DİKENLİ TEL DİKENLİ TEL DİKENLİ TEL

Adres

Ahi Evran Mah. Sanayi 214. Sok. No:25 Sincan/Ankara

NasipTelOrgu.com
© 2021